• داشبورد حرفه ای
  • ماژول های تخصصی حرفه ای
  • آمار و نمودار های بینندگان
  • فروشگاه اینترنتی ویژه
  • موتور های جستجوگر
  • امنیت اطلاعات

اخبار

پربازدیدترین اخبار 24 ساعت گذشته

پربازدیدترین اخبار هفته

از پیامدهای طرح رجیستری؛ بلاتکلیف شدن گوشی های دو سیم کارته

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از متولیان طرح رجیستری، پرونده‌ی این طرح را مختومه می‌داند؛ اگرچه از سمت مجریان، این موضوع خاتمه یافته است، اما در جریان اجرای این طرح مشکلات و باگ‌های جدیدی به وجود آمده‌اند که پیامدهای آن تا ماه‌ها ادامه خواهد یافت. در ادامه به برخی از این پیامدها می‌پردازیم، با زومیت همراه باشید.

پس از اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا مبنی بر اینکه کاربران لازم است گوشی‌ خود را تا پیش از بامداد شنبه یکم اردیبهشت ماه روشن و فعال کنند، فروشندگانی که از چند ماه پیش شاید چندصد یا چندین هزار گوشی‌ داخل انبار خود داشته‌اند، پس از انتشار اطلاعیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اقدام به فعال کردن گوشی‌هایشان کرده‌اند آن هم نه به تعداد گوشی سیم‌کارت، بلکه با یک سیم‌کارت کلیه گوشی‌های خود را فعال کرده‌اند. بر این اساس ابهاماتی در این زمینه به وجود می‌آید، چرا که این گوشی‌ها روشن شده‌اند و بنابراین گوشی‌های دست دوم به شمار می‌روند، اما حال که به دلیل اجرای طرح رجیستری چنین موضوعی در بازار عمومیت پیدا کرده‌ است، به نظر می‌رسد تفاوت گوشی‌های نو و دست دوم چندان مشهود نباشد و بسیاری از این فرصت سوءاستفاده می‌کنند و گوشی‌های دست دوم را به جای نو به کاربران می‌فروشند.
 
دو سیم‌کارته‌ها بلاتکلیف‌اند
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که تمام برندها مشمول طرح رجیستری شده‌اند و این طرح به تکامل رسیده است؛ اما به نظر می‌رسد مشکلات بازار در حال نمود پیدا کردن هستند. در حالی که طبق اعلام ستاد، در مورد تمام گوشی‌های چند سیم‌کارت، باید داخل تمام درگاه‌ها، سیم‌کارت قرار گیرد و حتی‌الامکان چند ثانیه تماس برقرار شود تا چنین گوشی‌هایی در شبکه‌ی اپراتوری کشور ثبت شوند.
اما ظاهرا این اطلاع‌رسانی آنقدر فراگیر نبوده و بسیاری از کاربران نمی‌دانستند که حتما لازم است در همه‌ی درگاه‌ها سیم‌کارت قرار گیرد و تنها داخل یکی از خشاب‌ها سیم‌کارت قرار داده‌اند، بنابراین پس از یک ماه گوشی از کار می‌افتد و احتمالا از اوایل خرداد شاهد متضرر شدن بسیاری از کاربران خواهیم بود.
 
 
 
بر این اساس در طول چند روز گذشته گزارش‌هایی نیز مبنی بر از کار افتادن و غیرفعال شدن برخی از گوشی‌ها از جمله گوشی‌های دوسیم‌کارته‌ی هواوی شنیده‌ایم که پیش از نوروز ۹۷ مشمول رجیستر شدند؛ اما به علت عدم اطلاع‌رسانی درست، بسیاری از کاربران نمی‌دانستند که لازم است داخل هر دو پورت یا خشاب سیم‌کارت قرار دهند و آن را فعال کنند.
در حالی که موضوع فروش گوشی‌های دست دوم به اسم نو را در بازار به کرات شنیده‌ایم، این روزها چنین قضیه‌ای بیش از پیش نمود پیدا می‌کند.
 

پربازدیدترین اخبار

اخبار

اخبار

جدیدترین اخبار وقف

آرشیو اخبار وقف

بنر تبلیغاتی صفحه اخبار

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته و هر روز هفته

برخی از مشتریان

بیشتر
چرا راشین؟

راشین وب حاصل تولید نرم افزاری قدرتمند از سالهای 1383 تا به اکنون است، نرم افزاری که بارها در پرتال ها، سایت های بزرگ تجاری ، فرهنگی و شرکتی به ارائه سرویس پرداخته است. از اواخر سال 95 ایجاد بسترهای لازم جهت ارایه ی این نرم افزار به صورت سرویس آنلاین در دستور کار قرار گرفت و با تلاش فراوان متخصصین و مشاورین فنی، تجاری و مدیریتی در بهار سال 1397 افتتاح گردید.

ارتباط با ما

اصفهان | خیابان پروین | چهارراه آل خجند| کوچه مسعود صدر (40) | پلاک 7

پشتیبانی: 32502800 - 031

فروش: 32502828 - 031

فکس: 32502800 - 031

سامانه پیامک: 300083928

لوگوی ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی راشین وب نماد اعتماد الکترونیکی راشین وب از سازمان معدن و تجارت