بلک بری جدید به نام آتنا با دو دوربین و کیبورد کامل
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/23
  • اتاق خبر راشین وب
بلک بری جدید به نام آتنا با دو دوربین و کیبورد کامل

اوضاع‌واحوال شرکت بلک بری با قرار گرفتن در زیرمجموعه TCL Technology بسیار خوب است. در سال گذشته دیدیم که این شرکت از گوشی هوشمند بلک بری کی وان با کیبورد QWERTY رونمایی کرد. بازار از این گوشی استقبال کرده و بلک بری توانست فروش موفقیت‌آمیزی را تجربه کند. با توجه به تصویر منتشرشده از اداره مالیکت فکری چین (SIPO) بلک بری درحال‌توسعه محصول دیگر با عنوان به بلک بری آتِنا (BlackBerry Athena) است.

آتنا (الهه عقل و زیبایی) نامی است که برای جایگزین بلک بری کیوان (Keyone) انتخاب شده است، موبایل با کیبرد فیزیکی و نمایشگر نسبتا کشیده که حالا این بار به دوربین دوگانه مجهز شده و اولین دوربین دوگانه محصولات بلک بری خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا رندرهای با کیفیتی از بلک بری آتنا (Athena) را ببینیم و درباره آن کپی گپ بزنیم.
 
 
 
به نظر می‌رسد بلک بری هم برای این‌که بتواند رضایت مخاطبان گوشی‌های خودش را در یک حالت مناسب نگه دارد، به سراغ استفاده از دو دوربین در پشت دستگاه رفته است. بلک بری آتنا به‌صورت واضح از فرمول‌های پایه‌ای به بلک بری پیروی می‌کند و هنوز اصالت خودش را برای جذب بازار بیشتر از دست نداده است. در نسخه قبلی بلک بری از صفحه‌نمایشی با نسبت تصویر ۳ به ۲ استفاده کرد اما به نظر می‌رسد در نسخه آتنا به سراغ دستگاهی بلندتر با نسبت صفحه‌نمایش ۱۶ به ۱۰ رفته است. کیبورد کامل QWERTY امضای بلک بری در گوشی‌های هوشمندش به‌حساب می‌آید که مخاطبان بسیار خاصی را جذب می‌کند.