هوآوی در تولید گوشی های هوشمند تاشو از رقیب خود (سامسونگ) پیشی گرفت
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/26
  • اتاق خبر راشین وب
هوآوی در تولید گوشی های هوشمند تاشو از رقیب خود (سامسونگ) پیشی گرفت

یکی از چالش‌های فناوری که امسال با آن روبه‌رو خواهیم بود، بحث رونمایی از گوشی‌ هوشمند تاشو است. چند سالی می‌شود که سامسونگ پتنت‌های بسیاری در این رابطه ثبت می‌کند و براساس شنیده‌ها، قصد دارد اولین گوشی هوشمند تاشو را بدون عیب و نقص و به‌صورت یک دستگاه کاملاً تجاری عرضه کند. هواوی نیز به‌عنوان سومین شرکت بزرگ در تولید گوشی هوشمند، قصد دارد در این زمینه با سامسونگ به رقابت بپردازد.
از دیگر مهره‌های بازار گوشی هوشمند باید به اپل اشاره‌ کنیم که برخلاف دو شرکت دیگر چنین شایعاتی در مورد آن وجود ندارد و به نظر می‌رسد فکر متفاوتی در سر دارد یا این‌که می‌خواهد به‌جای تمرکز بر گوشی هوشمند تاشو، فناوری دیگری به خدمت بگیرد. معرفی گوشی‌ هوشمند تاشو به‌عنوان یک محرک بسیار قوی در بازار شناخته می‌شود؛ چرا که روال ثابت و پیشرفت‌های سالانه‌ی دستگاه‌های فعلی بسیار کم است و این بازار به‌صورت کلی به نوآوری‌هایی نیاز دارد.
با توجه به صحبت‌های مطرح‌شده به نظر می‌رسد اولویت هواوی، کسب لقب «اولین گوشی هوشمند تاشو» است؛ اما سامسونگ طور دیگری فکر می‌کند و قصد دارد در اولین تجربه، دستگاهی کامل را در سه‌ماهه‌ی ابتدای سال آینده ارائه دهد. هواوی برای تولید صفحه‌نمایش منعطف به سراغ ال‌جی رفته و برای تولید انبوه آن در ماه نوامبر سال جاری برنامه‌ریزی کرده است.
خاطرنشان می‌کنیم که اگر در سال جاری، هواوی نمونه‌های اولیه از گوشی هوشمند تاشوی خود را رونمایی کند، اتفاق عجیبی نخواهد بود؛ اما باید ببینیم این لقب «اولین» می‌تواند به‌عنوان «بهترین» نیز شناخته شود یا خیر، نظر شما در این خصوص چیست؟