سیستم عامل اندرومدا برای Surface Phone مایکروسافت
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/20
  • اتاق خبر راشین وب
سیستم عامل اندرومدا برای Surface Phone مایکروسافت

Surface Phoneمایکروسافت مدتی است که موج جدیدی در دنیای موبایل به راه انداخته است. درحالی‌که سال گذشته شاهد مرگ ویندوز ۱۰ موبایل بودیم، اخبار و پتنت‌های افشاشده‌ی اخیر از بقای ردموندی‌ها در عرضه‌ی موبایل خبر می‌دهند. بر اساس شایعات اخیر، مایکروسافت در حال ساخت دستگاهی به نام Surface Phone است که شاید چشم‌انداز فناوری موبایل را دگرگون کند.
پتنت‌های منتشرشده نشان می‌دهند که Surface Phone دستگاهی قدرتمند، کامپکت و با قابلیت تا شدن مثل کتاب است که می‌تواند نقش گوشی هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ کوچک را داشته باشد. بر اساس پتنت‌هایی که به‌تازگی منتشر شده، دستگاه مورد بحث به‌ نوعی لولا مجهز است که امکان تغییر شکل آن از یک حالت به حالت دیگر را فراهم می‌کند. در بخش نرم‌افزار نیز این دستگاه قرار است سیستم‌عامل متفاوتی باشد.

گزارش‌های اخیر از تلاش‌های مایکروسافت برای بالا بردن پشتیبانی نرم‌افزاری برای سیستم‌عامل اندرومدا (Andromeda) خبر می‌دهند. اندرومدا نسخه‌ی بهبودیافته‌ی ویندوز ۱۰ موبایل به‌حساب می‌آید. به گزارش ویندوز سنترال، دسته‌بندی جدیدی در فروشگاه مایکروسافت در کنار پلتفرم‌های PC، ایکس‌باکس، هولولنز و سایر پلتفرم‌های ویندوز به وجود آمده است که می‌تواند مربوط به اندرومدا باشد.
 

 
 
بر اساس اطلاعات ارائه‌‌شده، یکی دیگر از عناوینی که سیستم‌عامل اندرومدا را با آن عنوان می‌خوانند، OneCore OS است. بر اساس شواهد موجود این سیستم‌عامل را می‌توان روی گجت‌های مختلفی اجرا کرد که از آن جمله‌ باید به Surface Phone جدید اشاره کرد.
یکی از عواملی که باعث مرگ ویندوز ۱۰ موبایل شد، کمبود پشتیبانی نرم‌افزاری یا به عبارت دیگر کمبود اپلیکیشن‌های آن بود. آخرین پرچم‌داران مایکروسافت یعنی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس‌ال، گوشی‌های فوق‌العاده‌ای از نظر سخت‌افزاری بودند؛ اما نسبت به اندروید به شدت با کمبود اپلیکیشن مواجه بوده و هستند. اگر مایکروسافت با ارائه‌ی سیستم‌عامل اندرومدا بتواند پشتیبانی نرم‌افزاری آن را نیز تضمین کند، Surface Phone می‌تواند شانس زیادی در رقابت دنیای موبایل داشته باشد.