بلک بری از فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ شکایت کرد
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/18
  • اتاق خبر راشین وب
بلک بری از فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ شکایت کرد

به گزارش راشین نیوز، کمپانی کانادایی با شکایت رسمی در دادگاه فدرال لس‌آنجلس، ادعا کرد تعدادی از ثبت اختراعات در بخش امنیت، رابط کاربری و قابلیت‌های عملیاتی در مسنجرش، توسط فیس‌بوک نقض شده و به ویژگی‌های دو اپلیکیشن واتس‌اَپ و اینستاگرام به صورت غیر قانونی اضافه شده است.
«سارا مک کینی» سخنگوی کمپانی در ایمیلی متذکر شد: "حفاظت از دارایی‌های سهامداران بخشی از وظایف مدیریتی است اما پیگیری حقوقی، بخشی از استراتژی بلک‌بری نخواهد بود."
«پل گری وال» مشاور حقوقی فیس‌بوک گفت: "به طور حتم با این پرونده حقوقی مبارزه خواهیم کرد. وضعیت فعلی کسب و کار در بلک بری خوب نیست و این موضوع خود را در این شکایت نشان داده است. بلک‌بری به دنبال دست اندازی به نوآوری دیگران است."
بلک‌بری از 40 هزار ثبت اختراعی که انجام داده، سالانه درآمد سرشاری کسب می‌کند و اخیرا نیز به دلیل افت در بازار گوشی‌های هوشمند با تی‌سی‌ال چین قرارداد مشارکت در بخش تولید گوشی‌هوشمند بسته است.
بلک‌بری در سال 2017 نیز علیه نوکیا به اتهام نقض ثبت اختراع در بخش 3 جی و 4 جی شکایت رسمی کرد که پرونده همچنان مفتوح است. سال گذشته همچنین کوآلکوم موافقت کرد تا 940 میلیون دلار حق لایسنس به بلک‌بری بپردازد.