از دوربین جدید Canon C700 FF فول فریم رونمایی شد
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/21
  • اتاق خبر راشین وب
از دوربین جدید Canon C700 FF فول فریم رونمایی شد

دوربین سینمایی جدید C700 FF که جدید‌ترین عضو خانواده‌ی دوربین‌های EOS کانن است، در واقع نسخه‌ی به‌روز‌شده‌ی دوربین C700 محسوب می‌شود؛ با این تفاوت که به‌جای استفاده از یک سنسور Super 35، از سنسور فول‌فریم بهره می‌برد.
در اکثر دوربین‌ها، کلمه‌ی «فول‌فریم» بیانگر سنسوری با اندازه‌ی سطح ۳۶ × ۲۴ میلی‌متر و نسبت ابعاد ۳:۲ است؛ اما در دوربین C700 FF کانن این‌گونه تعریف نمی‌شود. سنسور توسعه‌یافته توسط کانن که در قلب این دوربین جای گرفته است، از رزولوشن بومی ۳۱۴۰ × ۵۹۵۲ پیکسل با نسبت ابعاد سینمایی ۱۷:۹ بهره می‌برد و اندازه‌ی سطح آن ۲۰.۱ × ۳۸.۱ میلی‌متر است.

این دوربین به‌صورت داخلی قادر به ضبط وید‌ئو با رزولوشن 4K (با تکنیک Oversampling از رزولوشن 5.9K به 4K) بپردازد که برای یک سنسور 4K بومی، نتایجی خیره‌کننده به‌ همراه خواهد آورد. کاربران برای ضبط ویدئو به‌صورت داخلی می‌توانند یکی از دو کدک XF-AVC کانن یا ProRes اپل را انتخاب کنند. علاوه‌ بر این، دوربین C700 FF در صورت استفاده از یک رکوردر خارجی Codex که پشت دوربین نصب می‌شود، می‌تواند با رزولوشن 5.9K و نرخ ۶۰ فریم‌ بر‌ ثانیه به ضبط ویدئو به‌صورت خام (Raw) بپردازد.
 
 
 
علاوه بر معرفی دوربین جدید C700 FF، کانن از چندین ابزار مفید دیگر نیز برای فیلم‌سازان رونمایی کرد. یکی از آن‌ها لنز پرایم سینمایی جدید کانن با فاصله‌ی کانونی ۲۰ میلی‌متری به‌نام CN-E20 mm T1.5 L F است که فوکوس آن کاملا دستی انجام می‌شود و فقدان فاصله‌ی کانونی بین لنز‌های پرایم سینمایی فعلی ۱۴ میلی‌متری و ۲۴ میلی‌متری کانن را جبران می‌کند. این لنز از ویژگی‌هایی همانند چرخش ۳۶۰ درجه‌ای حلقه‌ی فوکوس، حداقل مقدار پدیده‌ی «Focus Breathing (به پدیده‌‌ای گفته می‌شود که با چرخش حلقه‌ی فوکوس، ترکیب‌بندی صحنه تغییر می‌کند)» و ۱۱ تیغه‌ی دیافراگم برای تولید بوکه‌ی باکیفیت حتی در صورت افزایش عدد دیافراگم، بهره می‌برد. این لنز در پاییز ۲۰۱۸ آماده‌ی فروش خواهد بود و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.