کارت حافظه میکرو اس دی 512 گیگابایتی در راه است
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/21
  • اتاق خبر راشین وب
کارت حافظه میکرو اس دی 512 گیگابایتی در راه است

شرکت انگلیسی اینتگرال ادعا می‌کند که اولین کارت حافظه‌ی میکرو اس‌دی ۵۱۲ گیگابایتی را رونمایی خواهد کرد. اگر از کاربران گوشی‌ هوشمند اندروید، دوربین، تبلت و محصول مایکروسافت با نام سرفیس پرو و دیگر گجت‌ها باشید، به شرط پشتیبانی گجت شما از استاندارد microSDXC، می‌توانید از این کارت حافظه که معادل نیم ترابایت ظرفیت دارد، استفاده کنید. البته بهتر است بدانید سرعت انتقال این حافظه چندان بالا نیست و در حدود ۸۰ مگابایت‌ بر‌ ثانیه است؛ اما احتمالا این سرعت انتقال برای استفاده از اپلیکیشن‌ها و گرفتن فیلم‌های با کیفیت 4K کافی است.
عرضه‌ی کارت حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی شرکت اینتگرال نقطه‌ی عطفی هم برای این شرکت و هم برای عاشقان فناوری است؛ کسانی که همیشه نیازمند فضای ذخیره‌سازی زیادی هستند.

این محصول قرار است به‌طور رسمی در ماه فوریه عرضه شود؛ البته هنوز در مورد قیمت و در دسترس بودن آن در دیگر نقاط جهان اطلاعاتی در دسترس نیست. بدیهی است که نباید انتظار قیمت پایینی از این محصول داشته باشید؛ چرا که کارت‌های حافظه‌ی کنونی با ظرفیت ۴۰۰ گیگابایت، در سایت آمازون برچسب قیمت ۲۵۰ دلاری دارند؛ بنابراین این محصول قیمتی بیش‌تری خواهد داشت.