اندروید p در دسترس شد
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/15
  • اتاق خبر راشین وب
اندروید p در دسترس شد

به گزارش خبرآنلاین، درحالی که هنوز نام رسمی نسخه 2018 اندروید هنوز معلوم نیست؛ گوگل نسخه پری-وی-یوی آن را عرضه کرد.
«دِیو بروک» قائم مقام واحد مهندسی گوگل گفت این نسخه اولیه برای توسعه‌دهندگان طراحی شده تا مفاهیم تغییرات قابل اعمال در نسخه جدید را درک کنند.
یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های تعریف شده، سازگاری با ناچ (شکاف بالای اسکرین) است که گوگل از آن با نام «پشتیبانی از قطع جریان در نمایشگر» یاد کرده است.
کپی‌برداری سازندگان اندرویدی از آیفون ایکس(آیفون 10) باعث تقلید ناشیانه در استفاده از ناچ بالای نمایشگر شده است و حالا گوگل قصد دارد با اندروید پی مشکل را برای همیشه حل کند.

تغییر دیگری که در اندروید پی مشاهده می‌کنیم، پنل Quick Settings و نوتیفیکیشن در بالای نمایشگر است که در این عرضه خودنمایی می‌کند که چهره‌ای جدید را از نوتیفیکیشن و همچنین پیام‌های دریافتی نشان می‌دهد. در بخش پیام‌های دریافتی در اندروید پی، شاهد رهیافتی مانند imessage در آیفون هستیم که در آن تصاویر و استیکرهای مستقیم در پاسخ به پیام در نوتیفیکیشن دیده شده و بکار می‌رود.
 
 
 
تعریف باکس جدید برای تعیین هویت با حسگر اثر انگشت ویژگی بعدی در اندروید پی است.
سایر ویژگی‌های تعریف شده در نسخه عرضه شده مربوط به بازده کلی سیستم عامل است که به طور خاص برای برنامه‌نویسان تعبیه شده تا اپلیکیشن‌های خود را با آن آزمایش کنند. فهرست زیر بخشی از ویژگی‌های مذکور است:
-   محدود کردن دسترسی به میکروفون، دوربین و همه سنسورهای مرتبط با برنامه SensorManager به صورت دیفالت
-    نصب کُدک‌های ویدئویی جدید از جمله HDR VP9 Profile 2 و HEIF تا مانند آی او اس بتواند فایل‌های بیشتری را پشتیبانی کند.
-   دریافت دیتای تصویری-ویدئویی در آنِ واحد از چند دوربین / Multi-Camera API
-   کاهش فاصله در بخش دسترسی به انواع اکسس پوینت و وای فای به یک تا دو متر تا موقعیت یابی محلی بدون مشکل انجام شود.
-  تقویت Autofill برای مدیریت ساده تر بر پسورد.
-  مدیریت بر مصرف بهینه باتری برای ایجاد محدودیت در باتری خوری توسط اپ‌های مختلف.