1.2 میلیون حساب کاربری توییتر بسته شد
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/21
  • اتاق خبر راشین وب
1.2 میلیون حساب کاربری توییتر بسته شد

به گفته‌ی توییتر، ۹۳ درصد از این حساب‌های کاربری توسط ابزارهای این شرکت تشخیص داده شده‌اند و ۷۴ درصد از این حساب‌ها قبل از ارسال اولین توییت، مسدود شده‌اند. این شرکت نگفته است که این حساب‌ها چگونه کشف و تروریستی قلمداد شده‌اند.
به‌طور خاص، توییتر اعلام کرده که در ۶ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ تعداد ۲۷۴,۴۶۰ حساب کاربری را به دلیل نقض قوانین این شرکت در خصوص ترویج تروریسم برای همیشه بسته است.
این عدد نسبت به نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۷، کاهشی ۸ درصدی نشان می‌دهد؛ نیمه‌ای که در آن ۲۹۹ هزار حساب کاربری به دلیل یادشده بسته شدند.
بستن حساب‌های کاربری در ماه‌های اخیر به دلیل حملات تروریستی در انگلیس و اروپا تحت فشار دولت‌های انگلیس و آمریکا افزایش‌ یافته است. توییتر می‌گوید:
   تلاش چندین‌ساله‌ی ما برای تبدیل سایت خود به مکانی خالی از تروریست نتایج مثبتی داشته و باعث شده است که فعالیت‌هایی که ترویج تروریسم می‌کنند از توییتر دور باشند.

به گفته‌ی توییتر، تنها ۰.۲ درصد از حساب‌هایی که بسته شده‌اند به درخواست و گزارش دولت‌ها بوده است. به عبارت دیگر، توییتر می‌گوید بخش اعظم حذف فعالیت‌های تروریستی به واسطه‌ی پلتفرم این شرکت بوده است.
 
 
 
دولت‌ها راهبردهای ضد تروریستی خود را روز به روز تقویت می‌کنند و این موضوع باعث فشار بیشتر به شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار می‌شود؛ چرا که به اعتقاد سیاستمداران، این شبکه‌ها علت اصلی ترویج خشونت هستند. ترسا می، نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، سال گذشته پیشنهاد کردند شرکت‌هایی که قادر به پاکسازی سرویس‌های خود از محتوای تروریستی نیستند جریمه شوند. به گفته‌ی آن‌ها این شرکت‌ها مکانی امن برای تروریست‌ها و مجرمان هستند.