اینترنت فضایی توسط اسپیس ایکس در حال ساخت
توسط : امید رضا دوامی در تاریخ : 1397/1/18
  • اتاق خبر راشین وب
اینترنت فضایی توسط اسپیس ایکس در حال ساخت

به گزارش خبرآنلاین، این اولین مجوز صادرشده از سوی کمیسیون ارتباطات فدرال/ FCC برای توسعه نسل جدید پهنای باند و شبکه ارتباطی در ایالات متحده از طریق فناوری ماهواره‌ای در سطح لئو است.
«اسپیس ایکس» با مدیریت «ایلان ماسک» هولدینگ موسوم به Space Exploration را تاسیس کرده و قرار است 4425 ماهواره را در سطح لئو به فضا بفرستد.
«آجیت پای» رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال در این‌باره گفت: فناوری ماهواره‌ای «اسپیس ایکس» قرار است بخش‌های روستایی و مکان‌هایی که بدلیل دوری، نمی‌توانند به تجهیزات ارتباطاتی موجود، مجهز شوند را تحت پوشش قرار دهد.
قرار است دوم آوریل از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا اولین تجهیزات اینترنت فضایی «اسپیس ایکس» به فضا پرتاب شده و بدین ترتیب مجوز قانونی برای استفاده از باند فرکانسی Ka 20/30 GHz و Ku 11/14 GHz تسهیل شود.
«ایلان ماسک» موسس تسلا موتورز در سال 2015 با ابراز علاقه نسبت به راه اندازی اینترنتی فضایی، این کار را مقدمه ایجاد ارتباطات فرازمینی در کره مریخ دانسته بود.
بدین ترتیب، سیستم ارتباطات جهانیِ مورد نظر ایلان ماسک، بازتعریف اینترنت فضایی است که بر فراز ارتباطات سنتی اینترنت قرار می‌گیرد.

با راه اندازی اینترنت فضاییِ ایلان ماسک، بیش از 14 میلیون روستایی و 1.2 میلیون نفر از قبایل سرخ‌پوست در آمریکا به نسل جدید ارتباطات مجهز خواهند شد.