تيكتینگ، ارتباط تضمین شده و بدون تاخیر مشتریان با پشتیبانی راشین وب

چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 11:50 ق.ظ

سیستم پشتیبانی تیکتینگ چیست؟
مقدمه
روش های مختلفی را می توانیم برای پشتیبانی وبسایت مشتریان نام ببریم. آنها می توانند حضورا به شرکت مراجعه کرده و پشتیبانی شویند. می توانند تلفن را برداشته و با کارشناسان ما تماس بگیرند. شاید هم در پاره ای از موارد بخواهند با ارسال پست الکترونیک از خدمات پشتیبانی راشین وب استفاده کنند. هیچ کدام از این روش ها بد نیستند اما روش دیگری نیز وجود دارد
که هزینه های پشتیبانی را برای مشتریان و زمان حل مشکل را برای تیم پشتیبانی، کاهش می دهد.
سیستم پشتیبانی تیکتینگ چیست؟
سیستم تیکتینگ یک سامانه ارتباطی برای انجام درخواست های مشتریان است. مشتری در این سیستم می تواند درخواست های خود را به صورت مکتوب (که اصطلاحا به آن تیکت گفته می شود) ارسال کرده و کارشناسان نیز به آن پاسخ دهند. شاید این فکر به وجود بیاید که پس تفاوت این سیستم با ایمیل چیست و چه لزومی دارد که از این سیستم استفاده کنیم؟
سیستم تیکتینگ دارای صف بندی و بخش های مختلف است. هر تیکت می تواند به کارشناس خاصی ارجاع داده شود. افزون بر این، هر تیکت شماره داشته و اطلاعات تمام و کمال ثبت می شود. این موضوع هم برای مشتری و هم برای پشتیبانی پورتال اهمیت دارد. بدین صورت هر دو می توانند بدون محدودیت به اطلاعات دسترسی داشته و در گذر زمان از این اطلاعات استفاده کنند.
 مزایای سیستم تیکتینگ
سیستم تیکتینگ  صرف‌نظر از کاهش هزینه، مزایای دیگری نیز دارد. به عنوان مثال زمان یکی از اصلی ترین مواردی است که در استفاده از تیکتینگ اهمیت دارد. در بخش زیر به این مزیت ها می پردازیم.
کاهش هزینه و بازی برد - برد
فرض کنید به عنوان مشتری بخواهیم مشکل یا پیغام خطایی را با شرکت طراح وب مطرح و آنرا به کمک آنها برطرف کنیم. بیان این موضوع ممکن است دقایقی طول بکشد و به جز اینکه ما می بایست منتظر پاسخ آن کارشناس باشیم، ممکن است بخواهیم کد یا دستوری را برای آنها نیز بفرستیم. بدیهی است که می بایست آنرا از طریق ایمیل و یا هر روش دیگری (مانند شبکه های اجتماعی) ارسال کنیم. این شیوه گفتگو زمان زیادی را هم از خود ما و هم از شرکت ارائه دهنده سرویس تلف می کند.
کاهش زمان حتمی است
هنگامی که شما داخل یک سیستم هوشمند مانند سیستم تیکتینگ هستید می توانید هرآنچه که مدنظر داشتید نوشته و فایل های متفاوتی را به صورت attachment یا همان ضمیمه، ارسال کنید. شاید در قدم اول فکر کنید که گفتگو با تلفن خیلی راحت تر و سریع تر هست (واقعا هم همینطور است) اما به محض اینکه بخواهید اطلاعات نوشتاری را ارسال کنید و کمی تغییرات بدهید، ممکن است چند بار مجبور به قطع کردن تلفن و ارسال فایل با ایمیل و موارد از این دست شوید.
این شیوه پشتیبانی، قطعا زمان بیشتری را می طلبد و این هم برای مشتری و هم برای پشتیبانی، همیشه موجب افزایش هزینه خواهد بود. البته این حرف به این معنا نیست که نباید از تلفن برای پشتیبانی استفاده شود. تلفن نیز یک شیوه پشتیبانی است و در پاره ای از موارد می تواند راهکار بهتری باشد. اما به طور کل بهترین شیوه پشتیبانی، استفاده از ابزار تیکتینگ می باشد.
ذخیره و مدیریت اطلاعات
زمان و هزینه دو شاخص مهم و تاثیرگذاری بودند که با استفاده از سیستم تیکتینگ می توانستیم در آنها صرفه‌جویی کنیم. اما موضوع دیگری که اهمیت دارد و می بایست به آن بپردازیم، ذخیره و مدیریت اطلاعات می باشد. هنگامی که شما مشغول گفتگوی تلفنی با یک کارشناس پشتیبانی هستید، ممکن است سوالی را بپرسید و حتی نکته ای را از آن شخص بیاموزید. ممکن است مسیری را بگوید و شما نیز به خوبی به آن مسیر رفته و برای مثال آن تغییر مدنظر را در نرم افزار انجام داده باشید.
 فرض کنید بعد از 2 روز دقیقا به همان موضوع احتیاج پیدا کنیم. اما چون این   موضوع را تلفنی پرسیده بودیم، طبیعتا اطلاعات ثبت نشده است. این قبیل موارد است که  مجبور می شویم دوباره برای مواردی که قبلا برای بدست آوردن آنها تلاش کردیم، مجددا  تماس بگیریم. اما در سیستم تیکتینگ یا همان تیکتینگا ین موارد همگی با دسته‌بندی، تاریخ، ارسال کننده، نام پشتیبان و ... به
خوبی ثبت می شود برای همیشه قابل استفاده خواهد بود.
ایجاد پایگاه دانش و مقاله
اگر بخواهیم به مزیت دیگری از سیستم تیکتینگ اشاره کنیم، ایجاد ساختار پایگاه دانش می باشد. هنگام پشتیبانی از هر نرم  افزاری همیشه یک بخش از سوالات به صورت کلی و تکراری خواهد بود. برای افزایش سرعت  پشتیبانی معمولا یک بخش پایگاه دانش وجود دارد که بخشی از آن به سوالات متداول می پردازد. مطالعه بخش سوالات متداول توسط مشتریان باعث می شود سرعت پشتیبانی افزایش  یافته و آنها قبل از اینکه تیکتی را ارسال کنند، به بخشی از پاسخ های خود خواهند  رسید.
جمع بندی
با توجه به مواردی که بیان شد، سیستم تیکتینگ بهترین راهکار می باشد. از این رو بیش از یکسال است که سیستم تیکتینگ راشین وب راه اندازی و پشتیبانی مشترکین وب سایت در کوتاه ترین زمان به صورت 24 ساعته انجام میشود. مشترکین عزیز میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه راهنمای جامع راشین وب در همین زمینه روی تصویر زیر کلیک کنند
 

پشتیبانی 24 ساعته

پشتيباني 24 ساعته و هر روز هفته

برخی از مشتریان

بیشتر